У Росії розпочалась нова криза в енергетиці та ЖКГ.

У Росії розпочалась нова криза в енергетиці та ЖКГ
У Росії розпочалась нова криза в енергетиці та ЖКГ

Уряд РФ затримав модернізацію 14 теплових електростанцій

Уряд РФ відклав до 2028 року модернізацію та відновлення об'єктів критичної інфраструктури - 14 теплових електростанцій сумарною потужністю 4,1 ГВт. Причина - затримки з постачанням критично важливого обладнання, значна частина якого раніше імпортувалася, а також зменшення фінансування, повідомили у Службі зовнішньої розвідки.

Серед об'єктів, модернізацію яких відкладено, значаться ключові генерувальні потужності, контрольовані такими гігантами, як "Интер РАО" та "Юнипро". Зокрема, введення нових блоків на Іриклінській, Нижньовартівській та Пермській ДРЕС, а також на Сургутській ДРЕС-2 перенесено щонайменше на три роки. Аналогічні затримки торкнулися Костромської ДРЕС та низки башкирських об'єктів.

"Попри дефіцит устаткування, пріоритет у постачанні обладнання надаватиметься електростанціям у регіонах, де прогнозується найгостріша нестача генерації, зокрема в Якутії та Ростовській області. Скорочення обсягів доступної генерації призвело до зростання цін як на ринку електроенергії РФ, так і в цілому у житлово-комунальному господарстві. Планується, що цього року тарифи ЖКГ у Росії підвищать у середньому на 11,9%", - зазначили у зовнішній розвідці.

Крім того, відтермінування модернізації створює ризики для надійності енергопостачання у низці ключових промислових регіонів, включаючи Оренбурзьку, Костромську та Тюменську області, а також Республіку Башкортостан.

Поставлені терміни на модернізацію теплових електростанцій в Росії зазнали затримок через проблеми з постачанням обладнання та скорочення фінансування. Це може призвести до негативних наслідків для надійності енергопостачання в окремих регіонах країни.


Читайте також

Реклама