Страхові виплати: ПФУ пояснив, за який період обчислюється середня зарплата.


Середня заробітна плата для виплат у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням обчислюється за 12 місяців роботи перед місяцем, у якому сталася травма. Якщо працівник працював менше 12 місяців, то обчислення зарплати здійснюється за фактично відпрацьовані місяці. Якщо ж застрахована особа працювала менше одного місяця, то розрахунок відбувається за фактично відпрацьовані календарні дні до настання страхового випадку.
Якщо у людини в розрахунковому періоді перед страховим випадком не було заробітку з поважних причин або нещасний випадок стався у перший робочий день, середня заробітна плата розраховується на основі тарифної ставки або посадового окладу, що діяли на день виникнення права на страхову виплату.
Якщо немає встановленої тарифної ставки, то розрахунок здійснюється на основі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на день отримання права на страхову виплату. Порядок обчислення середньої заробітної плати для виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням регулюється постановою Кабінету Міністрів України №1266 від 26.09.2001.
Нагадаємо, пенсіонери отримають вікові надбавки.
Читайте також
- Умєров розповів про перші результати реформи ВЛК
- НАБУ вручило перші підозри за «яйця по 17 грн», які заперечував Резніков
- Порошенко засвітив рекордні доходи у декларації за 2024 рік
- Міністр освіти найняв собі 30 радників: оприлюднено список
- Сім’я спецпредставника Путіна володіє нерухомістю у Франції, ОАЕ та РФ на $88 млн
- Російський балет виступав у Швеції, вдаючи з себе українців