Рахунок на мільярди: WSJ розкрила масштаби розкрадання українського зерна Росією.


За даними розслідування The Wall Street Journal, з 2022 року Росія та інші країни використовують нелегальну схему торгівлі викраденим зерном з окупованих українських територій, що приносить їм мільярдні прибутки.
У першій половині 2024 року з окупованого Маріуполя до Туреччини було доставлено 15 кораблів з 81 000 тоннами пшениці. Турецька влада заявила про заборону входу суден з окупованих портів та співробітництво з Україною для протидії незаконній торгівлі.
За словами заступника міністра сільського господарства України Маркіяна Дмитрасевича, викрадено понад 4 мільйони тонн зерна на суму близько 800 мільйонів доларів. Загальна вартість викраденого зерна може досягати 6,4 мільярда доларів.
Російські державні корпорації мають значну роль у цій схемі. Наприклад, Об'єднана суднобудівна корпорація Росії володіє трема суднами, що експортують викрадене зерно. Одна з російських компаній навіть пожертвувала окупаційному батальйону 111 тисяч доларів.
Кримське зерно знаходить покупців у країнах, таких як Ємен та Іран. Наприклад, Іран закуповує ячмінь із Криму зі знижкою 34%, сплачуючи 140 доларів за тонну. Деякі країни, такі як Єгипет, Ізраїль та Ліван, призупинили закупівлю зерна після отримання інформації про його походження.
За даними, вивезеними з окупованих територій України, минулого року російськими окупантами було продано майже 5 мільйонів тонн зерна. Цей незаконний продаж допомагає Росії боротися з міжнародними санкціями та фінансувати воєнні дії проти України.
Раніше Мінагрополітики України прогнозували, коли буде готова методика визначення країни походження зерна.
Читайте також
- Індія почала військову операцію "Сіндур" проти Пакистану: завдано ракетних ударів по 9 об'єктах
- Новий санкційний удар по Москві: ЄС взявся за "тіньовий флот" та сотні суден
- Фрідріх Мерц став новим канцлером Німеччини з другої спроби голосування
- Компенсація за пошкоджене майно: як правильно подати заявку
- Україна бере участь у формуванні Науково-технічної стратегії НАТО
- Патронатні служби планують запровадити в усіх бригадах і батальйонах ЗСУ