ОПЕК змінила довгостроковий прогноз попиту на нафту.


Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) підняла свої прогнози щодо попиту на нафту в майбутньому. Головні чинники, які призводять до зростання попиту, - це розвиток країн, зокрема Індії, Африки, Близького Сходу, а також перехід до електромобілів і чистішого палива.
За прогнозами ОПЕК, до 2045 року світовий попит на нафту досягне 118,9 млн барелів на добу. Це на 2,9 млн барелів на добу більше, ніж очікувалося. Крім того, ОПЕК передбачає, що до 2050 року попит на нафту становитиме 120,1 млн барелів на добу.
Прогноз ОПЕК на 2028 рік передбачає споживання 111 млн барелів на добу, а на 2029 рік - 112,3 млн барелів на добу. Це вище прогнозу Міжнародного енергетичного агентства, яке очікує, що попит у 2029 році становитиме 105,6 млн барелів на добу.
Прогнози ОПЕК були оновлені після пандемії, яка значно вплинула на попит на нафту. Вони почали знижувати прогнози, але пізніше вони були підвищені через відновлення попиту.
Відповідно до прогнозів ОПЕК, до 2050 року на дорогах буде наявних 2,9 млрд автомобілів. Це на 1,2 млрд більше, ніж у 2023 році. Транспортні засоби з двигунами внутрішнього згоряння будуть становити більше 70% світового автопарку, незважаючи на зростання електромобілів.
ОПЕК та її союзники продовжують скорочувати видобуток нафти для підтримки ринку. Звіт також передбачає, що до 2050 року частка ОПЕК+ на ринку нафти зросте до 52%, оскільки видобуток в США досягне піка до 2030 року.
Джерело: enkorr
Читайте також
- Апеляційний суд США заблокував рішення про відновлення роботи «Голосу Америки»
- "Жаби в окропі": адмірал США зробив тривожну заяву про війну з Китаєм за Тайвань
- Два літаки за день: Зеленський висловився про успіхи ЗСУ та готовність до перемир'я
- Дипломат заявив, що Росія формує ударний кулак для наступу на країни Балтії та Польщі
- "Зона смерті": екс-глава ЦРУ розповів, як США змусили Україну "стікати кров'ю"
- Фіцо та Вучич раптово "захворіли" після слів Зеленського про парад у Москві 9 травня