Конфіскація валюти: в українців можуть відібрати євро і долари.


Українські громадяни, які беруть з собою готівку на міжнародну подорож, повинні дотримуватися митних правил, щоб уникнути штрафів та конфіскації коштів. Державна митна служба України встановила обмеження на перевезення грошових коштів через кордон. Якщо сума не перевищує 10 тисяч євро, то декларувати їх не потрібно. Але якщо сума перевищує цей ліміт, то громадянин повинен не тільки задекларувати кошти, але й надати документальне підтвердження їхнього походження.
Які документи необхідні для вивезення валюти
Для резидентів України потрібно мати підтвердження зняття готівки з банківського рахунку, довідку про купівлю банківських металів (якщо застосовується) і розписку або квитанцію про обмін валюти для сум понад 10 000 євро. Документи про зняття готівки мають обмежений термін дії - 90 днів з моменту отримання. Для нерезидентів достатньо правильно заповнити митну декларацію.
Відповідальність за порушення митних правил
З 2022 року в Україні діють оновлені норми відповідальності за порушення правил перевезення валюти. За недекларування іноземної валюти передбачено штраф у розмірі 20% від суми, що перевищує дозволений ліміт. У разі свідомого ухилення від декларування коштів або спроби нелегального перевезення, штраф зростає до 100% суми, а валюта підлягає конфіскації. Навіть після сплати штрафу, якщо не надати необхідні документи, валюта залишається на митниці, тобто її вивезення стає неможливим.
Важливо дотримуватися митних правил при перетині кордону, щоб уникнути фінансових втрат та юридичних проблем під час подорожей за кордон.
Читайте також
- Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
- В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
- Зеленський пообіцяв Трампу замінити посла України в США: у FT назвали кандидатів
- Де і як можуть вручити повістку про мобілізацію: роз'яснення від ТЦК
- Зеленський оголосив ППО головним пріоритетом та повідомив про нові домовленості з партнерами
- 5000 гривень на школяра: українцям розповіли правила отримання виплати