Головний санітарний лікар розповів про якість води у Києві та підготовку до можливого забруднення.


Якість питної води у Києві: стан і підготовка до можливого забруднення
Головний санітарний лікар Києва Сергій Чумак розповів про якість питної води у Києві і як водоканал готується до можливого забруднення.
Про це він повідомив під час прес-конференції у медіацентрі "Україна-Укрінформ", повідомляє "Хвиля".
Чумак заявив, що вода у централізованому водопостачанні столиці відповідає всім санітарно-хімічним та бактеріологічним нормам. Він підкреслив, що центр проводить моніторинг якості води і здійснює контроль за поверхневими водоймами.
"Централізоване водопостачання за всіма показниками відповідає як санітарно-хімічним, так і бактеріологічним нормам", - наголосив головний санітарний лікар столиці.
У поверхневих водоймах спостерігаються незначні відхилення, зокрема, підвищений рівень марганцю, але Чумак зазначив, що це є природною ситуацією для цих місць.
Також Чумак зауважив, що подібні високі температури спостерігалися і раніше за цей же сезон, як свідчать дані попередніх років.
Генеральний директор "Київводоканалу" Олег Лисюк заявив, що підприємство готове до будь-яких ситуацій та консультувалося з міжнародними партнерами для вирішення питання з видаленням запахів у воді та забезпеченням її якості.
"Коли приймали рішення, яким чином можна видаляти запахи, ми консультувалися з колегами з берлінського та гамбурзького водоканалів, а також з Інститутом Марзєєва. Активоване вугілля дуже добре бореться із запахами, а також сприятливо впливає на водопідготовку... Ми вийшли на міжнародних партнерів, UNICEF допоміг нам (знайти активоване вугілля - ред.). Зараз ми будемо забезпечені ним у повному обсязі", - розповів він.
Київський водоканал вже розробив і протестував дозувальну установку для використання активованого вугілля. Планується створювати суміш активованого вугілля з водою у пропорції 1%. Ця суміш буде вводитися в точку водопідготовки після проведення експериментів для досягнення найкращого результату. Активоване вугілля буде перебувати у воді протягом 20 хвилин до початку процесів знезараження та коагуляції.
"Це відбуватиметься на водозаборі, а потім водоспорудами сирої води (пульпа - ред.) буде поставлятися на помпову станцію для водопідготовки", - додав Лисюк.
Водопостачання у Києві знаходиться під контролем, і немає скарг щодо якості питної води та отруєння. Крім того, підприємство готове до будь-яких ситуацій і має плани щодо забезпечення мешканців столиці чистою водою.
Читайте також
- Євро може стрибнути до 48,40 грн: що буде з доларом до кінця квітня
- У РФ спалили винищувач Су-30СМ за $50 мільйонів: ГУР показало відео
- Bloomberg розкрила вимоги США до РФ для укладання миру: від чого Путіну доведеться відмовитись
- Такого ще не було: в Україні різко злетіли ціни на яблука, подорожчав і виноград
- Дощі з грозами, але тепло: мешканців Київщини попередили про небезпечну погоду
- В будинок у Києві поцілила північнокорейська ракета, - Reuters