ЄС з 2027 року визнаватиме українські електронні підписи і печатки .


Україна та Європейський Союз оновили спільний робочий план у сфері електронної ідентифікації і довірчих послуг. За умови успішного виконання цього Плану ЄС із 2027 року визнаватиме всі українські електронні підписи і печатки. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на Міністерство цифрової інформації України.
"Наступного року ЄС визнає окремі українські електронні підписи, печатки та інші довірчі послуги, а з 2027 року всі українські засоби електронної ідентифікації отримають автоматичне визнання в ЄС", - йдеться в повідомленні відомства.
Україна та ЄС оновили спільний робочий план у галузі електронної ідентифікації і довірчих послуг. У разі виконання плану, починаючи з 2027 року, всі українські електронні підписи та печатки будуть визнані ЄС. Про це повідомило Міністерство цифрової інформації України.
Згідно повідомлення відомства, наступного року ЄС визнає окремі українські електронні підписи, печатки та інші довірчі послуги, а з 2027 року - всі українські засоби електронної ідентифікації. Це дає українцям можливість безперешкодного використання українських електронних підписів для підписання документів, користування європейськими онлайн-сервісами та здійснення бізнесу в ЄС.
Оновлений план співпраці
У межах оновленого плану співпраці Україна та ЄС здійснять наступні дії:
- проведуть оцінку українського законодавства з питань відповідності вимогам ЄС;
- визначать процедури співробітництва між Україною та Єврокомісією;
- проведуть тестування транскордонної сумісності електронних довірчих послуг;
- перевірять двосторонні процедури співробітництва.
Міністерство цифрової інформації України підкреслило, що Україна - перша країна, яка не є членом ЄС, чиї електронні підписи та печатки вже отримали технічну валідність в Євросоюзі. Українці можуть використовувати європейські онлайн-сервіси та підписувати документи за допомогою "Дія.Підписом-EU".
На початку квітня 2023 року в "Дії" з'явилася можливість підписувати європейські документи через "Дія.Підпис-EU", який відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. У застосунку "Дія" доступні два варіанти підпису - за українським стандартом (ДСТУ) та міжнародним (ECDSA).
Нагадаємо, що Рада Євросоюзу схвалила допомогу Україні на суму €3,5 млрд в рамках програми Ukraine Facility. Це третій платіж для України в рамках цієї програми, аби отримати який, Україна виконала 13 вимог Ради ЄС.
Читайте також
- Умєров розповів про перші результати реформи ВЛК
- НАБУ вручило перші підозри за «яйця по 17 грн», які заперечував Резніков
- Порошенко засвітив рекордні доходи у декларації за 2024 рік
- Міністр освіти найняв собі 30 радників: оприлюднено список
- Сім’я спецпредставника Путіна володіє нерухомістю у Франції, ОАЕ та РФ на $88 млн
- Російський балет виступав у Швеції, вдаючи з себе українців