Енергетичне партнерство: Євросоюз готовий до розширення імпорту біометану з України.
17.03.2025
2738

Журналіст
Шосталь Олександр
17.03.2025
2738

Перший досвід експорту українського біометану до Європи через ГТС виявився успішним, тому очікується його подальше розширення. Про це повідомила менеджер з питань торгівлі Представництва ЄС в Україні Анне Берсіо.
Вона наголосила, що вперше експорт біометану до Євросоюзу здійснено в лютому цього року. Хоча обсяги були незначними, цей проєкт є прикладом відповідності вимогам ЄС щодо сталості та простежуваності зелених газів.
У даний момент це ще, можливо, не можна назвати економічно життєздатним проєктом, тому що обсяги були надто малими. Але це дуже хороший бізнес-кейс, оскільки він демонструє відповідність вимогам ЄС щодо сталості та простежуваності всіх енергетичних одиниць по ланцюжку створення вартості. І я думаю, що в 2025 році ми побачимо до 10 різних аграрних виробників, які приєднаються до цієї ініціативи.За словами Берсіо, біометан може бути прокачаний через ГТС та подальше транспортування в Україні та Європі. Зокрема, Німеччина є одним із отримувачів, яка має великий попит на екологічно чисті гази.
Це справді можливо, й тепер я майже впевнена, що, маючи законодавчу та нормативну базу, формування якої ми завершуємо на даний момент (ЄС разом з українською стороною), ми побачимо розширення цього проєкту, а обсяги згодом будуть більшими.Запитанням про ризик передачі біометану через ГТС, яка є об’єктом нападів РФ, вона зазначила, що інвестиції в країну, яка перебуває в стані війни, завжди пов’язані з ризиком. Берсіо також наголосила, що для виробництва біометану необхідне високотехнологічне обладнання, багато елементів якого поставляються з країн-членів ЄС. За її словами, в українському аграрному секторі є великий потенціал для біометану, проте невеликі фермерські господарства не можуть собі дозволити капіталовкладення в будівництво біогазової установки.
Але це чудовий бізнес-кейс, який демонструє декарбонізацію і децентралізацію, а також приносить додаткову цінність продукту, що споживається в Україні як аграрний продукт. Ці відходи можна використовувати для отримання прибутку.
Читайте також
- Зеленський зустрівся з Папою Римським у Ватикані — що відомо
- Прикордонники показали кадри знищення логістики РФ — відео
- СБУ та ОГП проводять обшуки на митницях у трьох областях
- Зеленський відреагував на смерть Ігоря Поклада
- Окупанти здалися українським роботам — 3-тя ОШБр показала відео
- Візит Зеленського до Італії — ефір День.LIVE