Держава у 2024 році зменшила ризики збільшення боргів перед зеленими інвесторами – експерти.


Україна внесла зміни в законодавство та регуляторні положення для розвитку відновлюваної енергетики
За час до 2024 року в Україні було здійснено ряд змін в законодавстві та регуляторних положеннях щодо відновлюваної енергетики, що сприятиме зменшенню ризику накопичення боргів перед інвесторами та стимулюватиме їх до будівництва нових енергетичних потужностей. Про це свідчить аналітичний матеріал юридичної компанії Asters, складений Ярославом Петровим й Катериною Андарак.
Цитата: "Можна впевнено сказати, що зміни 2024 року мали переважно позитивний характер, наблизили українське законодавство до вимог ЄС і запровадили на практиці довгоочікувані механізми для розвитку ринків", - вказують експерти.
За їхніми словами, був затверджений Нацплан з енергетики та клімату, який передбачає досягнення не менше 27% частки зеленої енергетики до 2030 року, були проведені зелені аукціони й введено гарантії походження, які сприятимуть розвитку галузі ВДЕ. Крім того, експерти зазначають, що в грудні минулого року Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг встановила тариф на послуги з передачі електроенергії Укренерго в розмірі 686,23 грн/МВт-год, що на 30% більше, ніж рік раніше.
Цитата: "Ця зміна важлива, оскільки вперше за чотири роки новий тариф враховує майже весь обсяг спеціальних обов'язків НЕК 'Укренерго', що допоможе зупинити накопичення боргів НЕК 'Укренерго' на ринку електроенергії", - підкреслюють експерти.
Експерти очікують, що у 2025 році ефективність деяких механізмів буде покращена й запроваджені зміни успішно працюватимуть, що задовольнятиме потреби бізнесу й держави.
Цитата: "Це стане ключовим фактором для відновлення економіки України та стабільного розвитку енергетичного сектору в післявоєнний період", - підкреслюють Петров та Андарак.
Як повідомлялося раніше, борг компанії "Укренерго" перед інвесторами в зелену енергетику складає 22,1 млрд грн. За даними ДП "Гарантованийпокупець", значна заборгованість залишається не виплаченою за 2022 рік - рівень розрахунків складає всього 62,2%.
Читайте також
- Росіяни атакували Київську область — пролунали вибухи
- На Запоріжжі пролунали вибухи — що відомо
- У Херсоні пролунали вибухи вчетверте за день
- У Миколаєві пролунали потужні вибухи
- Чула, як під завалами горіли люди — харків’янка про удар РФ
- Графіки відключень світла — чи очікують завтра одеситів сюрпризи