"Бусифікацію люто ненавиджу": у Раді різко висловилися про ТЦК та примусову мобілізацію.

Протест проти ТЦК у Раді
Протест проти ТЦК у Раді

Засудження "бусифікації" в Україні

Глава комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Олександр Завітневич висловив свою гостру критику "бусифікації" - практики примусових затримань на вулиці для доставки чоловіків у ТЦК. У інтерв'ю BBC Україна він заявив, що такі дії влаштовуються через невиконання планів мобілізації.

"Моя особиста думка - я це люто ненавиджу. Як тільки ми бачимо це десь в засобах масової інформації, зазвичай це фейсбук, інстаграм, де люди викладають, то ми відразу на це реагуємо", - сказав Завітневич.

За словами голови комітету, керівники ТЦК постійно запевняють, що ведуть роз'яснювальну роботу проти цієї практики, але в різних областях вона поширюється по-різному.

Оцінка результатів закону про мобілізацію

Завітневич підсумував результати річної дії закону про мобілізацію, зауваживши, що він виконав поставлені завдання стосовно кількісних показників. Закон допоміг налагодити цифровий військовий облік, встановити мінімальний термін базової військової підготовки та створити механізми рекрутингу.

"Погано те, що я не можу називати ці цифри, які стосуються мобілізації. Але я вам скажу, що ті завдання, які ставив перед нами всіма загальний сектор безпеки і оборони про кількість мобілізованих і по рекрутингу, то завдання ці виконав закон", - підкреслив він.

Проблеми військового обліку та демобілізації

Завітневич спростував інформацію про те, що 6 мільйонів військовозобов'язаних не оновили свої дані, зазначивши, що це не відповідає дійсності. Також він розповів, що поки що не підготовлено законопроект щодо можливої демобілізації військових, які ведуть службу понад три роки.

"Ми можемо говорити про терміни служби, але людину демобілізувати, виключити з обліку взагалі, зараз це неможливо", - пояснив він.

У цілому, засуджуючи "бусифікацію" та аналізуючи результати закону про мобілізацію, Завітневич вказує на певні досягнення в удосконаленні системи військового обліку, однак вказує на наявність проблем, які потребують уваги та подальшого вдосконалення.


Читайте також

Реклама